Statusi Aplikacionet Pyet Mjekun. Dhimbje ne vezoren e majte. Pershendetje nena po kom dhimbje ne vezoren e majt ne fund te barkut majtas nuk edi nga qka ndodh a ju ka ndodh ndonjehres dhe a mund te me pergjigjet ju lutem qka behet fjal qka e shkakton kete dhimbje.

dhimbje ne fund te barkut majtas

Nuk jon te padurueshme por sa per ti ndier, ceki qe kom perdor clomofen ndersa tani jom duke perdor elvit vitamina ndoshta ju ndihmon per nje pergjigjeje me te sakt. Dhe jom duke provuar per shtatzani, ju faleminderit nese me ndihmoni. Flm shum arbnora e dashur amin inshallah, une tani prej dje nuk kom dhimbje a 2 dite me ka dhimt diten e pare skom pas mardhenje e parmbrem kom pas dhe me kalun dhimbjet.

Rona zemer edhe mu me dhemb ashtu dhe e kam kuptuar qe kjo po me ndodh qdo her ne ditet kur duhet te kem ovulim dhe tash ne baze te ketyre dhimbjeve e di qe jam ne kohen e ovulacionit. Keshtu qe edhe ti besoj keto ki ovulim dhe uroj qe te mbetesh shtatzane Edhe une e kam kohen mem ardhe me Ishalla asnjeres sna vin :.

Rona une me 20 pritet me ardh ishalla bre nuk na vin asnjeres, une nuk kom perdor kurrfar terapi sepse dua te shkoj te beje nje analiz per kalimin e tubave te shof si qendrojne punet me to Rona dasht zoti qe sa me shpejt te na tregosh lajmin per shtatzeni. Me gjith zemer po lutem per ty dhe te gjitha ato qe presin te behen nena Shkodra flm shum, alea flm e dashur inshallah flm per urimin. Unr kom ndegju qe anen e majt eshte ani i. Shpresoj qe zoti te gezoje sa me shpejt e dashur.

Melika inshallah eshte nga ovullacioni mua mjeku me tha qe ka ndodh kete jave ovulacioni por ndoshta ka gabue sepse u merzita shum qe skam dite qe kom ovullim se une qe 2 vite provoj per shtatzaani por skam pas ovulacion, e kete jave skom provu per shtatzani e inshallahe ende se kom kry ovullimin e te provoj per shtatzani flm shum shum mpuq.

Rona me sa kam njohuri une ndodh qe e ke edhe kohen e ovulacionit. Mu per vete keshtu me ndodh sa her kam dhimbje ne njeren an te. Barkut e di qe eshte koha e ovulimit.

Dhimbje në anën e majtë të barkut Çfarë dhemb majtë

Po per gjdo gje konsultohu me mjekun tend. Shpresoj qe te ndihmovaNese mbrenda tre cikleve me dite te caktuar nuk ka shtatzani,duhet egzaminime me te gjera. Dr Premtimi. Pershendetje doktor jam nje vajz 26vjece jam e martuar nuk eshte se kam nje jete seksuale te regullt sepse bashkshortin e kam ne emigrim.

Para pes vitesh kam pas ciste te cilat as nuk e dija qe i kam pas por me plasen vet me dhan pak shqetesim ne fund te barkut.

Kam bere para 1 viti vizit eko barku me than qe kisha ciste prap dhe me rekomandian kontraceptiva i mbarova te gjitha por nuk eshe se kam ndonjr permisim nga dhimbja e barkut. Barku me dhemb vetem kur e ndjej qe kam shume ftot sapo tupi gjen ngrohtesi nuk eshte se me dhemb me barku. Per momentin jetoj ne itali dhe para 2javesh ketu me kapen dhimbje te forta te barkut te pa durushme vetem nga an e diatht me derguan ne spital atje dyshuan per apandisit por nuk ishte apandisiti bera te gjitha analizate gjakutbera nje eko gjinekologjike nga posht me dolen te gjitha ne regull as infeksione as gje.

Por tani kam dhimbje prap ne dund te barkut dhe kur ze ngrot me pushon gjithashtu kam dhe 1muaj qe tentoj per te ber femi. Pershendetje doktor jam duke provuar qe 3 vite te mbes shtatzene po pa sukses tani kam perdorur barna per ovulim dhe kan pasur sukses por mjeku me ka then qe ket jav qe shkoj kam pasur shancet te mbes shtatzene por tash para 4 diteve kam pasur disi nje perzirje ne bark po pa te vjellura edhe kur qendroj shum ne kemb me dhemb fundi i barkut telutem me trego a jan shenja te shtatzanis apo vetem po shpresoj un.

Mir mram doktor jom 25vjeqare deshta tA boj ni pytje kom dhimbje ne fund te barkut ne one e majte osht dita eciklit e,qe ni jav ikom qel kanalet pse me dhemb barku aoshte ghe rezik. Pershendetje jam Elena 16 vjec.

Kam bere analizat e gjakut ne Himare dhe me thane qe kam infeksion por duhet te beja analiza te tjera per te percaktuar vendin e infeksionit.

dhimbje ne fund te barkut majtas

Nuk i bera analizat sepse ne Himare nuk dalin te sakta dhe e ladh pas dore kete. Kam dhimbje koke here here dhe me vjen per te vjelle. Kto dita kam dhimbje ne fund te barkut dhe urinoj shpesh. Mundeni te me jepni nje shpjegim ju lutem?? Psh doktor jam 22vjec kam nje dhimje ne fund te barkut e ne anen e djatht dhe ne stomak kam ber analizat e urines e me kan dal me ifeksjon e myk kam mar kurim por prap kam shqetesime. Kam nje pytje kam vajzen 6 mujshe perjoda ma sum kan ardh qe 5 dit kam dhimbje barkut ska veq funi barkut jo dhimt te fort Emanuel um naten naten kur jam fjet ani dhim veq kur qohna kam.

Doktor jam e martuar. Por e kam burrin jasht Para nje jave u kon burri po tash kam dhimbje Dhe therje ne. Jam 22 vjece prej 3 javesh provojm te mbetem shtatzan. A jane kto siptomat e shtatzanis? Pershendetje, Faleminderit qe na keni shkruar.

Gjitha te mirat, Stafi Nukjevet. Prsh jam 24 vjece kam me djale 5 vjec e gjys u Ben Ben 8 muj qe provoj te ngel shtatzen por pa rezultat kam ber vizite gjinokologjike dhe cdo gje ne rregull cfar mund te jete? Toggle navigation. Premtim Gojani - Gjinekolog says:. October 1, at pm.Nese dhimbjet jane shume te forta duhet te shkoni menjehere tek mjeku, nese jo prisni deri ne 48 ore per te pare se si do te shkojne gjerat. Nese dhimbjet shfaqen pasi keni ushtruar aktivitet sportiv shkaku jane me se te justifikueshme.

Dhimbjet ne enen e djathte mund te shkaktohen nga shume semundje, psh nga tretja jo e mire e ushqimeve qe hani, nga gazrat apo kapslleku.

Nese ndjeni dhimbje ne hijen e djathte dhe kjo dhimbje vazhdon drejt pjeses se kurrizit, ka mundesi qe te keni probleme me shtyllen kurrizore. Nese keni keto simptoma duhet te shkoni te vizitoheni menjeghere tek mjeku. Apandesiti eshte nje nder dhimbjet tipike te anes se djethte dhe dallohet nga dhimbjet e barkutpasi eshte e lokalizuar vetem ne ate pjese te trupit.

dhimbje ne fund te barkut majtas

Nje nder simptomat e para te apandesitit eshte nje dhimbje e lehte rreth kerthizes apo afer stomakut. Nese eshte nje dhimbje e vazhdueshme dhe qe rritet nga momenti ne moment atehere eshte me mire qe te drejtoheni tek mjeku. Nje simptom tjeter i apandesitit eshte eshte ai qe ju nuk mund te ecni drejt por perkulur. Persa i perket kurave te ketyre dhimbjeve, varet nga shkaku.

Nese dhimbja shkaktohet nga nje terheqje muskolare, rekomandohet pushim dhe fizioterapi. Nese dhimbjet ne krahun e djathte shkaktohen nga nje artrit i shtylles kurrizore, duhet te shkoni tek mjeku te merrni antibiotike dhe te beni fizioterapi.

Nese dhimbjet shkaktohen nga probleme te stomakut rakomandohet nje regjim i lehte ushqimor. Nese shkaku jane veshkat duhet te merrni antibiotike. Skip to content. Artikulli i meparshem: Maske me veze per floket e thate. Artikulli i pasem: Vetit e argjinares. Cookie na ndihmojne qe te japim sherbime me cilesi. Duke perdorur faqet tona web ju pranoni te perdorni cookie. Ok Lexo.Nena te dashura, jam ne javen e 5 te shtatzanise, po po kam dhimbje te barkut nganjehere si para ciklit, nga nje e therrne ne fund te barkut.

A jane normale a cka? Te enjten e kam kontrollen te gjinekologja, vetem nga testet e di qe jam shtatzane, 3 teste i kam ba me kane dale pozitive, cka me kishit keshillu? Faleminderit per mirekuptim.

Statusi Aplikacionet Pyet Mjekun. Dhimbjet e barkut. Arnisa eshte normale qe ti kesh simptomet e ciklit edhe kur je shtatezene. Te deshiroje shtatezani te mbare, lindje te lehte dhe bebe te shendoshe. Faleminderit shume prej te gjithave per keshillat qe mi dhate, me qetesuat pak, faleminderit nga zemra.

Arnisa me sa di nga motra ime jane normale keto lloj dhimbjesh mos u merakos ja te enjten paske dhe viziten e pare dhe per cdo gje do te keshilloje mjekja, mundohu te veshesh gjera te lehta xhinset mos i perdor keshtu i tha mjekja motres sime fustane te lehta dhe strece qe te ndihesh sa me mire, elemino pijet me gaz. Te uroj te jesh sa me mire ti dhe bebi jot. Pershendetje une jame ne jave e 37 te shtatzanise, javet e para te shtatzanis edhe une kam pas dhimbje ne fund te barkut mendoj qe eshte normale, po mundohu edhe pantollat rrobat ne pergjithsi ti veshshesh sa ma te lira dhe besoj se ke me qene ne rregull Po keshtu e kam terminin ketu, nuk jetoj ne Ks pa termin me shku, ketu veq me termine duhet, jam kan te mjeku i pergjithshem me ka dhane veq vitamina me perdore se edhe shume po vjell edhe ligesht po si pi perdore vitaminat po me bajne mire, faleminderit per keshillen.

Arnisa, eshte normale me te dhimt barku se tash mitra pergatitet per beben, fillon me u zgjeru.You don't have to worry they are usually normal. In fact, in most cases it is about physiological disturbances. Only in a few cases where abdominal pain is accompanied by other symptoms and disturbances is considered an alarm bell, a signal that you should not underestimate. Normal and physiological, concerns that usually occur during the first trimester of pregnancy.

The most noticeable or characteristic symptoms in this part of the abdomen in pregnant women are tension, burning, spasm, weight similar to menstrual cramps. Once you are sure of the type of discomfort it is good to understand the causes of these pains. You do not have to create anxiety because the abdominal pain in the first week of pregnancy is normal.

These concerns are related to the change that the mother's internal organs are undergoing, starting from the uterus which gradually begins to enlarge to leave enough space for the baby.

Pain in the lower abdomen is usually sporadic and temporary and begins to subside within a few weeks so you do not need to take any cures. Light circular massages near the area can relieve the discomfort. Be careful, if the pain becomes frequent and persistent, accompanied by recurrent contractions, severe cramps and loss of hemorrhage, contact your gynecologist immediately.

Me poshte disa sugjerime te tjera nga ne, duke qene se ka disa minuta qe nuk po levizni Hyr Regjistrohu.

Kuriozitete Zbavitje Mistere. Beje Vete. Postuar: 23 Dhj. The coronavirus has become the subject of conversation everywhere. We already know that everyone is locked in self-isolation and is implementing the measures required by the government.

Seasonal vegetables are always preferred for many reasons, both aesthetic and nutritious. Sedentary lifestyle can lead to poor health, scientists say. Coldness in pregnancy, the tea you need to consume to heal.

Coldness in pregnancy is certainly a less distressing pathology that can catch on during this period but it is nevertheless good to try to stay in good health as much as possible. Fertility in the couple, 5 tips to increase the chance of getting pregnant.

Ilaçi më i fortë që ndalon menjëherë dhimbjen e stomakut dhe ndalon kollën vetem me dy perberes

From proper nutrition to hygiene, here's a little guide to more results if you're looking for a baby. Vegetarian nutrition in pregnancy, 5 things you need to know.Pershendetje e kam vajzen 5vjeqare po ka shumm dhimbje barku sidomos naten me shummm me kete dhimbje eshte Qe 10 dit e kam pas te mjeku ja ka ba analizat fotografime krejt I kan dal mir ju lutem trego nese din naj keshill me ma jap. I nderuari doktor un kam dhimje te barkut qe disa vite.

Methan kolit kronik e tash cila asht ma besushmja. Pershendetje ,jam 23 vjec edhe kam dhimbje her pas here ne krahun r majt dhe te djatht shoqeruar me dhimbje mesi ,kam ber analiza e vizita ,ne fillim kisha myk zorresh e me pas e kurova ,tani kam serisht dhimbje ,ju lutem ndonje keshill se cfar mund te bej?

L-active dhe Dicetel. Kam Dhimbje ne anen e majte ne funde te barkut kam be koloskopin ku sonda u afru ne vendin ku kisha dhimbje aty kerceva dhe dr me tha zorra edhte e lakuar apo e thyer dhe nuk me dha asgje cka me preferoni ku dhimbjet her pas here ku duhet menjeher te dal ne wc pres pergjigjen. Kam Bere analiza dhe kam marre kura por prape e nejta gje!!!!

Pershndetje kam dhimbje te forta te barkut dhe te gjitha kontrrollat ikam ber nuk ka diqka qe kam len pa ber dhe nuk me del dot asgje mjeket me tjojn qe skam asgje por dhimbjet dhe djegsime te forta kam ne anen emajt po ashtu edhe te djathten dhe posht ne zorren e trrash tash ka fillu ne anen e poshtme te organit gjenital kam 3 vite qe jam me ket dhimt nuk gjej dot qare se qfar te bej ju kisha lut teme kshilloni se qfar te bej.

Kam dhimbje te lehta ne fund te barkut ne krahun e djathte,kjo shoqerohet me alergji. Nganjehere dhimbja ngjitet me lart ose ndihet po ne krahun e djathe mbrapa. Pershendetje ka gati qe 20 vite me dhemb barku dhimbje te forta gjdo her ndodh gjat nates kur du me fjet e deri te nesrit nuk me ndalet kom perdor qdo gje po ska fonksionu jom kontrollu te mjeku qdo gje me del mir me analiza e te gjitha mund te me sugjeroni ndonje gje. Pershendetje,une jam 19 vjec,kam kaluar nje problem me bajamet dhe pasi me kaluan filluan te me dhimbte pjesa e kurrizit e pasme tek veshkat.

Me pas me filloi barku,dal shpesh jashte aq shpesh sa nuk mendoj se eshte normale. Mos ndoshta mund ta kem nga ndonje mikrob qe me ka ardhur si pasoje e bajameve?

Me ktheni nje pergjigje ju lutem! Faleminderit dhe Zoti ju bekofte! Persh kam pas dhimbje te fundit te barkut,dhe me ka zgjat 5 min kam fillu te njersitem dh me qojke per te vjellur. Pershendetje kam 2 musj qe kam dhimbje barku por edhe stomaku dhe perqendrohet ne krahun e djathte vete posht dhimbja pasandaj ngjitet ne stomak kam bere disa vizita si skaner fibrogastroskopi eko dhe me kane dale mire me tha doktori se konkluzioni eshte hernie hiaitale rreshqitese qe une nuk e di se cfare do te thote ne gjuhen e shkences ju lutem mund te me thoni se si duhet te veproj dhe me cfare pushon kjo dhimbje barku.

Pershendetje, kam dhimbje ne anen e majte te barkut. Te lehte, por kur e shtyp fort me dhemb. Eshte ne anen e majte prane kerthizes. Gjithashtu me duket sikur e kam dhe pergjate zorres ne te majte dhe mbrapa ne shpine por ne shpine e kam kur rrotulloj trupin. Dhimbja eshte e lehte, por si pak bezdisese. Jo e forte. Pershendetje deshta tju pys kom dhimbje barku Te vathdushme zakonisht ne Krahun e djatht nder bri pot edhe Levret nga ni her shkon ne mes barkut dhimbja nuk asht e fort por e merzitshme nuk edi ku asht Ende problemi.

Mirberma desha pejyse fryje barku dhimbje barku kerthiza vjella me shpoje kembet dhimbje forta barku telutem ndinoni.Tung, jam ni vajz qe kom fillu me bo marrdhanjie seksuale qe disa muj po nuk me bjen shpesh me bo nji mesatare nji her ne dy jav. Herat e fundit kom pas nji dhimbje shqetesuese te vezoret ka fundi i barkut.

Dr Premtimi. Pershendetjejam nje vajz qe jam duke kaluar nje pjes te veshtire.

Dhimbjet e barkut gjatë shtatzanisë

Une dhe partneri im tani kemi nevoj te bejm dashuri per here te pare por per shkak te dhimbjeve te mia ne nuk mundemi ta kryejm maredhenien seksuale. Ju kisha lute qe te me tregoni se qfare te perdore ose qfare te bej qe te mos kem dhimbje aq te shumta sa smund ta perballoj seksin e pare.

Qfare me rekomandoni? Flm pres pergjigjen nga ju sa me shpejt. E nderuar, nese ato dhimbje I keni ndje ne mes te ciklitmenstrual, ka gjasa qe ne kohen e ovulacionit vezoret jane me te medha dhe mete ndjeshme. Nese vazhdon dhimbja te zgjase eshte mireqe te vizitoni gjinekologun mos ndoshta behet fjale per ndonje ciste ne vezore. Pershendetje, Gjate kryerjes se mardhenies seksuale,kam dhimbje ne sundin e barkut e anuar ne te majte,esht thjesht vtm nje dhimbje therese e cila nuk me ndodh ne jeten e perditshme por veten gjate aktit seksual,kjo me ndodh vtm per nje moment dhe me pushon,Ju si mendoni?

Pershendetje, Gjate kryerjes se marrdhenjes seksuale kam shume dhembje, saqe nuk mundet te me cahet dot edhe cipa. Jam nje vajz 21 vjec, kryej mardhenie seksuale prej dy vitesh. Gjate kesaj perjudhe mardhenia ka shkuar shum mir por dy muaj e fundit kam filluar bashkejetesen me partnerin tim dhe kemi raport seksual pothuajse cdo dite.

Se di pse keto kohe gjate aktit ndjej dhimbje ne fund te barkut dhe me duket sikur nga momenti ne moment me duhet te urinoj ndjesia esht e tille sepse kur ndaloj aktin se kam me ket gje. Pres nje pergj sepse jam vertet ne ankth. Me respekt alma. Por prap vazhdon e njejta. Por ne momentin kur tenton te hyj brenda une ngurrohna, shterngohna dhe ndjej dhembje. Kam tentu shpesh me u relaksu, por nuk po funksionon.

Kan knaqsi dhe deshire gjat pralojes por nuk arrij deri te akti. Faleminderit per mirekuptim dhe shpresoj te pres nje pergjigjje qe do te me ndihmoj ne te ardhmen. Ky problem qe e ke cek ti quhet vaginizem, duhet patjeter te konsulltohesh me gjinekologun. Ka shume femra qe vuajne nga ky problem. Pershendetje jam 23 vjeqare dhe e martuar qe 3 vite, deshta te pyes sa e rezikshme asht dhimbja e barkut pas mardhenjes seksule.

Harta e dhimbjeve të barkut që ju tregon se çfarë sëmundje keni

Kohet e fundit kam shpeshe dhimbje e ndonjehere edhe vjell. Doktor ju lutem me jepni nje pergjigje. Pershendetje e kam nje hall, qe 1 vit kam mardhenje seksuale me tfejuarin dhe gjat mardhenjes shpesh me vjen te urinoj ,dhe poashtu fundi i barkut me dhemb,gjat mardhenjeve seksuale a mund ta di per qka behet fjal ,edhe diqka tjeter qe me preokupon esht se ,kohve te fundit kam dhimbje te fundi barkut po mendoj qe jam ftof diqka,sepse po mdhemb shummm dhe me sa kam degju mund te jet nga ftohti ,a bon nje pergjigje me dit qka me rekomandoni me bo flm shummmm.

Pershendetje doktor! Jam nje vajze 23 vjece, ka 2 vite qe jam e fejuar, heren e fundit qe kemi bere mardhenie ka ndodhur ne mes te ciklit, tani me kan mbetur dhe 12 dite qe duhet te pres te me vijne menstruacionet! Te Lutem me jep nje pergjigje. Pershendetje jam nje vajze 28 vjet jam feju qe disa muj kam nje problem kemi provue qe disa her te kemi mardhenje seksuale me te fejumin mirpo kam shum dhimje nuk me humbe vigjineti dmthe skam pas gjakderdhje, shum shpesh po ka problem edh partnerii.

Pershendetje 22 vjeqare jam martuar para dy jave por gjat mardhenjeve seksuale kam nje dhimbje te fort ne fund te barkut ju lutem me nevoitet ndihma juaj. Jam nje vajz 26 vjec. Dhe kam dhimbje kur kryej mardhenje seksuale po vetm ne fillim Te kryerjes aktit sa nuk mund tA duroj me mbas 1 minute nuk ndjej me gje!!! Ju lutem mund Te me ktheni nje prgjigje!!!!.

Pershendetje une jom 28 vjeqare jom e martune kom ni femi prej fillimit kom pas dhimbje ne vagin edhe tash masi kom lind njejt problem pastaj nuk kom qef vullnet per te kryr mardhenje doktoresha me ka tjon mir ski asgjeh nuk po kuptoj. Pershendetje jam 28 vjeqare jam grua e martuar kam nevoj per ndimen tuaj sa her baj mardhenje kam dhimbje te tmerrshme ne anen e djath.